سه استان هشتی برای جبران فصلی که به خیر گذشت

کمتر از 24 ساعت تا شروع لیگ دو

سه استان هشتی برای جبران فصلی که به خیر گذشت

فصل جدید لیگ دسته دو در حالی از فردا آغاز می‌شود که استان کرمان دلیل فاجعه باری از فصل گذشته برای کاهش تعداد تیم‌هایش ندارد و این استان راضی است که آرمان گهر را به لیگ یک فرستاد و دو تیم مسی‌ هم در کنار شهرداری بم حضور خواهند داشت.

به گزارش کرمان ساکر، دو گروه 14 تیمی در فصل جدید لیگ دسته دوم فوتبال ایران هستند که البته باید قبل از شروع فصل اذعان داشت توازن حضور تیم‌های مدعی در دو گروه چندان برقرار نیست و رقابت در گروه دوم برای صعود دشوارتر از گروه اول به نظر می‌رسد. حضور مدعیان درجه یک مثل پاس همدان، شهرداری ماهشهر، ایرانجوان بوشهر در گروه دوم باعث شده تیم‌هایی که در گروه اول هستند، نسبت به قرعه خود ناراضی نباشند اما در هر صورت سطح تیم‌ها به حدی اختلاف ندارد که رقابت در هر دو گروه از تب و تاب اصلی خود خارج شود.

استان کرمان در فصل جدید سه نماینده دارد که مس نوین با قرعه نسبتا خوب در گروه اول برای حضور در جمع بالا جدولی‌ها تلاش می‌کند و شهرداری بم و مس شهربابک هم در گروم دوم دربی استان هشتی را برگزار خواهند کرد و البته کار دشواری هم پیش رو خواهند داشت. این در حالی است که استان کرمان فصل گذشته با 4 نماینده بیشترین تعداد تیم‌ را در این لیگ در اختیار داشت که صعود آرمان گهر به لیگ یک باعث شد کاهش تعداد تیم‌های کرمانی در فصل جدید موضوع راضی کننده‌ای باشد. مورد جالب این است که دو تیم مس نوین و مس شهربابک در فصل گذشته نتوانستند از سهمیه خود دفاع کنند و بر این اساس، سهمیه استان برای فصل جدید به یک تیم می‌رسید اما تعداد تیم‌های سقوط کننده در پایان فصل کمتر شد و مس نوین به شکلی دراماتیک در لیگ دو باقی ماند و مس شهربابک هم که حتی مجاز به استفاده از تک ماده فدراسیون نبود، روی خرید امتیاز دوباره پافشاری کرد و سرانجام با خرید امتیاز دارایی بندرگز به لیگ دو بازگشت تا اینگونه فصل قبل با عملکرد ضعیف تیم‌های کرمانی ختم به خیر شود.

لیگ دو رسما از فردا آغاز می‌شود که میزبانی مس نوین از شهرداری آستارا تنها میزبانی کرمان در هفته اول است و مس شهربابک در کرج مقابل شهدای رزکان قرار می‌گیرد و بمی‌ها نیز به زمین سخت چوکا در تالش سفر کرده‌اند. در آستانه شروع لیگ دو و کمتر از 24 ساعت تا سوت آغاز بازی‌ها بد نیست نگاه کوتاهی به شرایط هر سه لیگ دویی استان هشت داشته باشیم.

بم به رنگ آبی با کادر تازه کار

بر خلاف دو تیم مسی، شهرداری بم با تغییرات روی نیمکت به آرامش رسید و توانست با کمترین دغدغه ممکن در نیمه اول جدول قرار بگیرد. از همان روزهای ابتدایی بعد از پایان فصل نام‌های زیادی برای نیمکت شهرداری مطرح شد اما کسی تصور می‌کرد نیمکت شهرداری تا حدی جوان شود که بازیکن تازه خداحافظی کرده از فوتبال به سرعت به نیمکت بم بیاید. مدیران شهرداری بم بدون توجه به کارنامه سیاوش اکبرپور و حنیف عمران زاده تصمیم گرفتند نیمکت این تیم را به بازیکنان سابق استقلال بدهند و تردیدها را به جان خریدند. میلاد میداوودی هم بلافاصله بعد از خداحافظی از فوتبال با پیشنهاد سیاوش اکبرپور به کادرفنی شهرداری ملحق شد تا کمپین آبی روی نیمکت قرمزپوشان بمی ایجاد شود. شهرداری بم تحرک خوبی در بازار نقل و انتقالات داشت و باید دید کم تجربگی نیمکت در مقابل انگیزه جوانی در نهایت به نقطه پشیمانی خواهد رسید یا مدیران بمی با غرور از انتخاب خود صحبت خواهند کرد.

پای خرید امتیاز در یک کفش؛ همانی شد که شهربابک می‌خواست

سقوط تلخ در فصل گذشته در شهربابک اصلا قابل هضم و باور نبود و آن‌ها نمی‌خواستند کارنامه منفی را به لیگ سه ببرند و به عقب برگردند. راهکار تکراری در دستور کار باشگاه قرار گرفت و کمپین خرید امتیاز در شهربابک از سوی هر هوادار و مدیری در این شهر حمایت می‌شد. خیلی‌ها هم با این نوع بازگشت به لیگ دو مخالف بودند اما شهربابکی‌ها به بهانه کم تجربگی و درس گرفتن از اتفاقات فصل گذشته حتی یک لحظه از تصور خرید امتیاز خارج نشدند. استقلال ملاثانی در تیررس این باشگاه برای خرید سهمیه بود و همه چیز به مرحله نهایی رسیده بود اما مخالفت مسئولان سیاسی خوزستانی مانع انتقال امتیاز به شهربابک شد.. اینطور به نظر می‌رسید که بازگشت به لیگ دو منتفی است اما حرکت چراغ خاموش مسی‌ها از همان زمان مشخص شد؛ بلافاصله با منتفی شدن خرید امتیاز استقلال ملاثانی، از دارایی بندرگز به عنوان آلترناتیو خرید امتیاز رونمایی شد و تیمی از شمال کشور به شهربابک تقدیم شد. حتی بعد از خرید امتیاز هم حرکت جالب و چراغ خاموش این تیم ادامه داشته و کسی از نقل و انتقالات و حتی انتخاب سرمربی مس هم خبر دقیقی ندارد. این تیم در تهران اردو زده و شنیدیم وحید رضایی سرمربی مس در فصل جدید است. تا فردا باید صبر کرد و مسِ علاقه مند به خرید امتیاز را دید.

تیم ترک‌زاده به دنبال معنی تفاوت

مس نوین در فصل جدید برخلاف فصل گذشته مشکل زیادی به لحاظ کمبود بازیکن حس نخواهد کرد؛ حداقل شکل این تیم نکته دیگری را نشان نمی‌دهد. تکلیف نیمکت مس نوین زودتر از شهرداری بم و مس شهربابک مشخص شد و البته فعالیت تیمی که رضا ترکزاده دوباره روی نیمکتش نشست نیز از همان روزهای ابتدایی در نقل و انتقالات قابل توجه بود. تیمی که همانند تمام سال‌های گذشته از فعالیتش زیر نظر باشگاه مس کاملا بومی است با این تفاوت که بازیکنان از اکثر شهرهای استان در مس نوین حضور دارند. مس نوین در فصل گذشته همانند بچه‌ای که کمتر کسی خواهانش بود، با شانس عالی در لیگ دو باقی ماند اما در فصل جدید امکان هرگونه اتفاق خوب برای این تیم و در نهایت به سود باشگاه مس وجود دارد.

نظرات

نظر دهید