رئیس آکادمی گل‌گهر: باشگاه‌ها باید نگاهشان بنیادی باشد

در آینده در تهران هم استعدادیابی می‌کنیم

رئیس آکادمی گل‌گهر: باشگاه‌ها باید نگاهشان بنیادی باشد

عباس چمنیان با تاکید بر اینکه باشگاه‌های فوتبال کشور باید به ساختار خود توجه اساسی داشته باشند، رویکرد باشگاه گل گهر را حرفه ای دانست.

به گزارش کرمان ساکر، عباس چمنیان رئیس آکادمی باشگاه گل گهر سیرجان در خصوص حضورش در سیرجان و باشگاه گل گهر گفت: از اول سال ۱۴۰۰ که در خدمت باشگاه گل گهر هستیم توانستیم با کمک دوستان ،همکاران و مدیریت جدید ساختار خوبی در بخش های فنی و اجرایی به آکادمی بدهیم. رویکرد باشگاه گل گهر رویکرد حرفه ای است و باشگاه های لیگ برتری و لیگ یکی باید نگاهشان نگاه بنیادی و ساختاری باشد تا باشگاه ها شکل حرفه ای بگیرند مثل باشگاه گل گهر سیرجان که در مسیر حرفه ای قرار گرفته است.

وی افزود: با کمک همکاران واحد آی تی باشگاه موفق شدیم سامانه ثبت نام فوتبال آکادمی را ایجاد کنیم که با استقبال خوب علاقه مندان همراه بود. تاکنون ۲۵۰۰ نفر اقدام به ثبت نام برای تست گیری کردند. در سه روز گذشته کار استعداد یابی را از بچه های سیرجانی در رده امید، جوانان و بزرگسالان شروع کردیم و طبق برنامه های قبلی از بقیه استعداد های استان ها به تدریج تست گیری می شود.

چمنیان تاکید کرد: قرار است پروفایل یا پکیج بچه های با استعداد توسط باشگاه گل گهر درست شود. این پروفایل تنها برای تیم های پایه گل گهر نیست بلکه برای سایر تیم هایی که در آکادمی قرار است تشکیل شود که در آینده فوتبال کشورمان بهتر بتواند از این پکیج استفاده کند. همه استعداد های کشور باید دیده شوند که باشگاه گل گهر این بستر را فراهم کرده است. دغدغه بزرگ ما دیده شدن همه استعداد های کشور است و اگر استعدادی پتانسیل دیده شدن را دارد از امکانات باشگاه گل گهر و مربیان استفاده کند.

رئیس آکادمی گل گهر اظهار کرد: در این چند روز فقط استعداد های سیرجان مورد تست قرار گرفته اند که استعداد های قابل توجهی بودند. این تست ها توسط گروه فنی مورد ارزیابی قرار گرفته اند. اگر بتوانیم از این ۲۵۰۰ نفر ۱۰ را استعداد خوب را کشف کنیم میتوانیم کلیه این تلاش ها و هزینه ها را توجیه کنیم. با توجه با در اختیار داشتن کمپ الیاف در آینده ای نه چندان دور در تهران از استعداد های استان های شمالی ، خراسان ، آذربایجان و تهران تست خواهیم گرفت منتها الان کمپ در اختیار تیم بزرگسالان است.

چمنیان گفت: تست گیری را ابتدا از تیم های کشوری امید .جوانان و نوجوانان شروع کردیم و اول باید تکلیف این تیم ها مشخص شود و بعد برای تست گیری تیم های زیر ۱۷ ، زیر ۱۵ و زیر ۱۴ مشخص می شود.برای سنین زیر ۱۲ سال هم رویکرد باشگاه به صورت فستیوال است.

نظرات

نظر دهید