قلعه‌نویی: می‌دانم سرچشمه ظلم‌ها به من کجاست اما کاری از دستم بر نمی‌آید

فوتبال ما باید عدالت‌محور باشد که نیست

قلعه‌نویی: می‌دانم سرچشمه ظلم‌ها به من کجاست اما کاری از دستم بر نمی‌آید

امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان مدعی است در طول فصل به او و تیمش ظلم شده، در غیر این صورت آنها نتایجی بهتر کسب می‌کردند.

به گزارش کرمان ساکر؛ امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان مقابل استقلال در مرحله نیمه نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور، اظهار داشت: قبل از اینکه درباره مسائل فنی صحبت کنم، یک توصیه و خواهش دارم. از مردم می‌خواهم مواظب سلامتی‌شان باشند. شرایط خوبی نداریم و مردم مراقب سلامتی خودشان باشند. اما در مورد بازی هم باید بگویم، استقلال تیم بزرگی است و در لیگ برتر در هفت هشت بازی گذشته عملکرد بسیار خوبی انجام داده است. گل‌گهر هم با فراز و نشیب‌هایی که داشت با بدشانسی و ظلمی که در حق ما شد، جایگاه خوبی را در لیگ ترسیم کرد.

وی افزود: شرایط بازی‌های حذفی با سایر مسابقات فرق می‌کند و امیدوارم مسائل تاکتیکی تعیین‌کننده بازی باشد. بازی‌های گذشته استقلال و گل‌گهر خوب بوده است. کلاً هر کسی بازی‌های گل‌گهر را می‌بیند، لذت می‌برد. دوستانی که ما را می‌بینند، می‌گویند از بازی‌های گل‌گهر لذت می‌بریم. کیفیت و گل‌هایی که رد و بدل می‌شود باعث لذت همه از بازی گل‌گهر شده است. یکسری هدف‌شان زدن قلعه‌نویی بود و به گل‌گهر ظلم کردند. جا دارد از همه تشکر کنم و امیدوارم لیگ آینده با برنامه‌ای بهتر و منظم‌تر برگزار شود و فرسایشی نشود تا شرایط به گونه‌ای پیش برود که یک بار برای بازیکنان جشن تولد بگیریم. ما برای یکسری بازیکنان دو بار جشن تولد گرفتیم که این بی‌سابقه بوده است.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در مورد اینکه آیا نگران داوری بازی فردا نیست، گفت: ما یک بحث داریم و حرف‌مان این است که عدالت در زمین اجرا شود. فکر نمی‌کنم توقع زیادی باشد. جایی هم که عدالت رعایت می‌شود، متأسفانه صدای برخی دوستان در می‌آید. یکسری دوستان وقتی می‌بینند این همه ظلم به قلعه‌نویی شده است، دیگر توقع ندارند عدالت رعایت شود! در بازی صفر - صفر یا یک بر صفر پنالتی ما را نگرفتند. اگر پنالتی ما را می‌گرفتند، شرایط بازی عوض می‌شد و امروز جایگاه چهارمی را داشتیم. در بازی قبلی 10 تعویض شد. یک وقت استراحت بود و دو بار گلر حریف خودش را زمین انداخت و سر دقیقه شش وقت تلف شده سوت زده شد. در بازی با تراکتور که 20 ثانیه وقت تلف شده بود، چرا این اتفاق نیفتاد؟ اینها اتفاق نیست. وقتی اشتباهات تکرار می‌شود، یعنی گرفتن تصمیم. دو سال و نیم است که تصمیم می‌گیرند. می‌دانم سرچشمه‌اش کجاست، اما کاری از دستم برنمی‌آید. مربی تا مرز سکته می‌رود و می‌گویند سخت نگیرید. کاری نمی‌توانم انجام دهم و آنها به خدا واگذارشان می‌کنم.

قلعه‌نویی درباره قضاوت وحید کاظمی برای دیدار فردا یادآور شد: داوران ما با این شرایط و کمبودها، ایثار می‌کنند. دوست دارم یک بار لب خط بایستید تا بدانید چه اتفاقی می‌افتد. متأسفانه داوران آن قاطعیتی را که باید داشته باشند، ندارند. کمیته انضباطی باید با اینها برخورد کند. همه می‌خواهند داد بزنند و این داد زدن یک پوئنی برای همه شده است. امیدوارم کمک داور ویدئویی بیاید و دستمزد داوران افزایش یابد. منِ مربی قرارداد آنچنانی می‌گیرم، ولی داور دستمزد آنچنانی ندارد. داوری باید یک شغل شود و داوران آرامش داشته باشند. وقتی داور، این شغل را انتخاب می‌کند، هم خودش و خانواده‌اش باید تأمین باشند. منِ مربی قرارداد آنچنانی می‌بندم، اما نمی‌دانم چرا برای داور اسپانسر پیدا نمی‌کنند. چه اشکالی دارد داوری 20 میلیون تومان درآمد داشته باشد؟ وقتی داور این دستمزد را داشته باشد، می‌تواند از نظر ذهنی و بدنی آماده‌تر باشد و آرامش خواهد داشت.

وی ادامه داد: شنیدم که قصد دارند برای بازی‌های مقدماتی جام جهانی کمک داور ویدئویی داشته باشند. آقای رئیس فدراسیون عزیز، جایی که تأیید شده است را به باشگاه‌ها بگویید، چرا که ممکن است برخی باشگاه‌ها بودجه داشته باشند و بتوانند این شرایط را فراهم کنند. در فوتبال ما باید عدالت‌محوری باشد که فعلاً نیست. فضای مجازی هم کارشناسی‌ها را به سمتی برده که کارشناس می‌ترسد حرف حق را بزند. تقصیری هم ندارد، چون می‌ترسد به خودش و خانواده‌اش چیزی بگویند!

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر در پاسخ به این سؤال که فکر می‌کند بازی در وقت‌های عادی تمام شود یا وقت‌های اضافه و پنالتی، گفت: فوتبال جذابیت‌های خودش را دارد. ما استقلال را آنالیز می‌کنیم، اما یکسری شاخصه‌ها در فوتبال داریم، مثل اتفاقات بازی. به یکباره می‌بینیم که 10 نفره می‌شویم یا گلی می‌خوریم که نباید بخوریم. من قول می‌دهم بازی گل‌گهر و استقلال، بازی خوبی شود. در بازی‌های گذشته استقلال و گل‌گهر یک بازی پنج گل و یک دیدار نیز سه گل داشته است. دنبال فوتبال زیبا هستیم و اگر ظلم‌هایی که در حق ما شد نمی‌شد شاید الا شرایط برای ما طور دیگری رقم می‌خورد. تیم فرهاد مجیدی شرایط خوبی دارد و او برای تیمش زحمت کشیده است. امیدوارم استقلال به سمتی برود که آرامش داشته و دغدغه‌ای نداشته باشد.

قلعه‌نویی درباره اینکه چه انتظاری از دولت جدید و وزیر ورزش و جوانان دارد، تصریح کرد: درباره هر کسی بخواهیم صحبت  کنیم باید آماری صحبت کنیم. نخست باید بررسی کنیم آمار هشت سال گذشته دولت چه چیزی بوده است. امیدوارم وزیری که می‌گذارند و وزارت ورزش حیاط خلوت وزرا و دولت نباشد. قبلاً یک نفر در انتخابات ریاست جمهوری نقش داشت، اما پستی نداشت به همین خاطر او را رئیس سازمان ورزش می‌کردند یا وزیر ورزش! قبل از اینکه ورزش وزارتخانه شود هفت نفر عضو شواری عالی ورزش بودند، یعنی اندازه هفت وزیر مهم بوده است. آدمی را که می‌خواهند بگذارند، باید چند شاخصه داشته باشد. باید تخصص و مدیریت خوبی داشته باشد. نمی‌گویم حتماً ورزشی باشد، اما سابقه ورزشی داشته باشد. ما چیزی به اسم برنامه نداریم و قائم به شخص هستیم. برنامه یعنی یک هدفی دارید و از این راه می‌خواهید به آن برسید. آیا چنین چیزی وجود دارد؟ خیر، نیست.

وی تأکید کرد: امیدوارم کسی را انخاب کنند که حیاط خلوت دولت نباشد. اینطور نباشد به یک نفر که در ستاد انتخابات ریاست زحمت کشیده است، بگویند برو وزیر ورزش شو! یکسری اتفاقات در المپیک افتاد که متأثر شدیم. متأسفانه یکسری از ورزشکاران ما به جاهای دیگری رفتند. این مسئله باید آسیب‌شناسی شود، چون مهم است. کسی که مملکتش را رها می‌کند، یعنی به اینجایش رسیده است. آدم اشکش در می‌آید. وقتی رقابت دو ورزشکار خانم ایرانی را در المپیک دیدم، گریه کردم که چرا باید اینطوری شود. اولین کاری که باید وزیر انجام دهد، آسیب‌شناسی این موضوع است. آمار ورزش را هم می‌بینید. امیدوارم کسی که می‌آید به زیرساخت‌ها توجه کند. متأسفانه در فوتبال یا ورزش ما در هشت سال گذشته این چیزها مهم نبوده است. امیدوارم به سمتی برویم که ایران و ایرانی به لیاقت‌شان برسند. ما کشور ثروتمندی هستیم و 9 هزار سال قدمت داریم. مردمی داریم که نجیب هستند که در هر شرایطی پای مملکت‌شان ایستادند. هر کسی حرفی می‌زند دلسوز مملکت است. چه کسی که آن ور است چه کسی که این طرف، دوست دارد ایران آباد و سربلند باشد، اما نگاه‌ها به آنها طور دیگری است.

نظرات

نظر دهید