ربیعی: هر چیزی بگویم بهانه‌جویی است یا توجیه

نمی‌توانم توانایی‌های حریف را نادیده بگیرم؛

ربیعی: هر چیزی بگویم بهانه‌جویی است یا توجیه

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان می‌گوید تیمش اگر پس از گل اول می‌توانست از موقعیت‌های خود استفاده کند، از رقابت‌ها کنار نمی‌رفت و البته به تمجید تیم خلیج فارس ماهشهر هم پرداخت.

به گزارش کرمان ساکر؛ محمد ربیعی سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان که تیمش شکست ناباورانه‌ای در مصاف با خلیج فارس ماهشهر در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام حذفی داشت، در حالی که ناراحتی از لحن صحبت‌ کردن مشهود بود، ضمن تبریک به تیم ماهشهر برای صعود گفت: ابتدا به تیم ماهشهر تبریک می‌گویم و سپس خسته نباشی به بازیکنان خودم. بازی آنطور که مدنظر ما بود، نچرخید. پیروزی را به تیم مقابل تبریک می‌‎گویم و از هواداران و مردم عزیز شهر رفسنجان عذرخواهی می‌کنم. همینجا اعلام می‌کنم هیچ توجیهی در رابطه با شکست در این مسابقه چه در ضربات پنالتی و چه در طول 120 نیست. مسئولیت شکست کاملا برعهده من است و هیچ گزندی بر هیچ یک از بازیکنان وارد نیست.
او سپس با اشاره به تجربیاتی که در جام حذفی با تیم‌های کوچک‌تر و حضور مقابل بزرگان دارد، اضافه کرد: این بازی ها را من تجربه کرده ام. برایم قابل پیش بینی هم بود، چون خودم سال‌ها چه در دسته اول و چه در دسته دوم بازی کرده‌ام. در جام حذفی یادم است با سایپا مهر راه آهن را شکست دادیم. با بادران پیکان را شکست دادیم. خودمان هم مرحله به مرحله بالا آمدیم. آن تیم اراده قوی ای داشت. جنگیدند و انگیزه بالاتری داشتند. ما هم خوش انگیزه بودیم و می دانستیم در مرحله‌ای قرار داریم که باید به آن دست پیدا کنیم. بخش بعدی حرف‌های ربیعی اشاره به نتایج هفته‌های اخیر در لیگ برتر هم بود و در این مورد گفت: فکر می کنم فعلا چند بازی است که تاس ما نمی چرخد. به هر حال یک مقدار بدبیاری هم داریم ولی این دلیل نمی‌شود که توجیهی برای شکست داشته باشیم. قطعا ضعف هایی داریم و باید این ضعف ها را پوشش بدهیم. یک مقدار نیازمند این هستیم که راندمان تیم را بهتر و موثرتر کنیم. الان من به شما هر جمله ای را بگویم یا بهانه جویی است یا توجیه. این ها کار غلطی در مربیگری است. نه بهانه ای دارم نه توجیهی. باختیم و مسئولیت بر گردن بنده است. کاملا این را درک می کنیم و تمام تلاشم را می کنیم تا این شکست را جبران کنیم.

 


بخش بعدی صحبت‌های ربیعی در واکنش به این سوال بود که آیا تیم حریف را دست کم گرفته که او با رد این موضوع، توضیح داد: نه اصلا این چنین نیست. اینکه بگوییم جدی نگرفتیم یک حرف غلط است. گفتم که من خودم تجربه اش را دارم. کاملا روی برنامه بودیم. به گل هم رسیدیم. در نیمه دوم هم موقعیت هایی داشتیم. به هر حال این تیم هم توانسته دو سه تیم لیگ برتری را حذف کند. می دانستیم فشرده دفاع می کنند. منشا و آذرباد را نگه داشته بودم که بعدا اضافه کنم. البته آذرباد این هفته با تیم به دلیل مصدومیتی که داشت، تمرین نکرده بود و نمی توانست از اول بازی کند. ایشان را فقط آوردیم. منشا را هم سعی کردیم به عنوان یک بازیکن جایگزین برای بیشتر کردن فشار اضافه کنیم. در سمت راست هم آقای جعفری را نداشتیم. به نظرم کریم زاده هم کارش را انجام داد. از نظر بدنی هم شرایط خوبی داشت. نه ما بازی را جدی گرفته بودیم. اینکه بگویم جدی نگرفته بودیم، دروغ است. این بازی جام حذفی است. اسمش رویش است. جام شگفتی هاست. آنها انگیزه وافری داشتند. از فرصتی که داشتند، به درستی استفاده کردند. به آنها تبریک می گویم. قابل تحسن است کارشان. به آنها خسته نباشید می گویم. بار شکست را برای خودم برمی دارم ولی نمی توانم توانایی هایی آن تیم را نادیده بگیرم. باید منطق داشته باشیم. آن تیم هم زحمت کشیده است. ما دوازدهمین تیم لیگ برتر بودیم که در جام حذفی شکست خوردیم. انتظار داشتیم امروز ببریم ولی باختیم و توجیهی برای شکست نداریم.
ربیعی در واکنش به این سوال که دلیل باخت تیمش را چه چیزی می داند، بیان کرد: من درمورد بازی به طور کامل فکر می کنم توضیح دادم. می توانم بگویم باید در یک هیچ به گل دوم هم می رسیدیم. بعد از اینکه گل خوردیم از نظر  روانی آسیب دیدیم. کاملا مشهود بود. سعی کردیم جمع کنیم. یک فرصت خوب هم در وقت های اضافی به تیرک زدیم. دیگر در ضربات پنالتی میزان تمرکز بالا لازم است. بچه هایی که گل زدند و گل نزدند، تمام تمرکز و دقت شان را گذشتند. دلیل شکست تیم من هستم. به تیم موردی وارد نیست. تلاش مان را می کنیم. پنج شش بازی در لیگ برتر باقی مانده. با تمام وجود برای کاری که انجام می دهیم، زحمت خواهیم کشید. سعی خواهیم کرد که این شکست را جبران کنیم. چیزی از ارزش های بازیکنانم کم نمی شود. محمد ربیعی کاملا مسئولیت این شکست را برعهده می گیرد؛ بدون اینکه کسی را مقصر قلمداد کند.

نظرات

نظر دهید