جهان‌نجاتی: این بازیکنان آینده فوتبال بانوان هستند

جهان‌نجاتی: این بازیکنان آینده فوتبال بانوان هستند

مربی کرمانی تیم ملی فوتبال بانوان درباره بازی‌های کافا و همچنین شرایط تیم ملی صحبت کرده است.

به گزارش کرمان ساکر، مریم جهان نجاتی در گفت و گو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال در مورد شرایط تیم ملی گفت: ما با کادر جدید و در حالی که فقط 6 روز فرصت آماده سازی داشتیم و زمان دیگری نبود تیم را تحویل گرفتیم. با توجه به شرایط خاصی که وجود داشت بازیکنان بم با فدراسیون هماهنگ کردند که در این دوره از کافا همراه تیم ملی نباشند و تعدادی از بازیکنان سپاهان و سنندج و ذوب آهن از حضور در اردو سرباز زدند کار برای کادر فنی دشوار شد اما ما با تعدادی زیادی از ملی پوشان جوانان و بازیکنان با سابقه شهرداری سیرجان سعی کردیم در این مسابقات باشیم.

وی افزود: کافا پیش مقدمه ای است برای رقابت های مقدماتی آسیا و کشورهای آسیای مرکزی در این مسابقات هستند. بازی اول با قرقیزستان یک بر صفر پیروز شدیم. چون 21 روز از تعطیلی لیگ می گذشت که اردوی تیم ملی تشکیل شد بازیکنان از نظر بدنی آماده نبودند. به همین دلیل فشار بدنی که در آن 6 روز به بازیکنان وارد کردیم باعث شد تا بچه ها با افت بدنی وارد مسابقات شوند.

جهان نجاتی تصریح کرد: شبنم بهشت که یکی از بهترین بازیکنان بازی با قرقیزستان بود. بازیکنی که در تیم ملی گذشته از لیست خط خورده بود. دومین بازی با تاجیکستان میزبان بود که 5 بر صفر بازی را بردیم. در این دیدار هم ما از بازیکنان جوانی مثل هستی فروزنده، محدثه زلفی، رقیه جلال نسب و زهرا معصومی استفاده کردیم. همه این بازیکنان در تیم جوانان بودند. هستی فروزنده از بازیکنان آکادمی گل گهر است که 17 سالش است و اولین حضورش در تیم بزرگسالان است.

مربی تیم ملی فوتبال در مورد بازی با ترکمنستان که با نتیجه 4 بر صفر به سود کشورمان تمام شد، گفت: در این بازی از نظر بدنی بچه ها در شرایط مطلوب تری قرار گرفتند و ما توانستیم با گل های زیادی این بازی را پیروز میدان باشیم. در این دیدار هم افسانه چترنور درخشش خوبی داشت.

جهان نجاتی تاکید کرد: ازبکستان حریف دیرینه تیم بانوان کشورمان هست و همیشه در این سالها ما یک حریف از پیش باخته بودیم. خوشبختانه در چند سال اخیر با تغییر روند در تیم جوانان کشورمان و همچنین تیم شهرداری سیرجان در جام باشگاه های آسیا توانستیم هم نماینده ازبکستان یعنی بنیادکار را شکست دهیم و هم در تیم ملی جوانان این تیم را بردیم. من به تمام مردم قول می دهم اگر از نظر شرایط بدنی فرصت بیشتری برای آماده سازی داشتیم مطمئنا سطح فنی بازیکنان که خوب است می توانستند ازبکستان را شکست دهند. همه آنها با تاکتیک تیمی خوب جا افتاده اند.

وی خاطر نشان کرد: ما در یک چیز با ازبکستان برابر نیستیم که آن هم شرایط بدنی است اما در این چند روز بارها فیلم بازی آنها را آنالیز کردیم و با همه قدرت در حال آماده سازی تیم هستیم. می دانیم که می توانیم روی ضربات ایستگاهی حساب کنیم. ملیکا متولی و افسانه چترنور از این ضربات به گل رسیده اند. ازبکها نشان داده اند که از ضربات ایستگاهی ضربه پذیر هستند و ما می توانیم از این ضعف استفاده کنیم. این جوان ترین تیم بزرگسالان ایران است و تک تک بازیکنانی که اینجا هستند آینده فوتبال بانوان خواهند بود و مطمئن باشید از این به بعد با برگزاری اردوهای بیشتر شرایط مطلوب تری را برای تیم ملی بزرگسالان فراهم خواهیم کرد. همین الان هم ما موفق شدیم ایران رنکینگ بهتری کسب کند. از فدراسیون فوتبال و تک تک بازیکنان که با جان و دل برای بلندای نام ایران تلاش کردند  تشکر می کنم و امیدوارم که از بازی با ازبکستان دست پر برگردیم.

نظرات

نظر دهید