رفتار دوگانه‌ شرکت مس گلایه آمیز است

احساس بد کرمان؛

رفتار دوگانه‌ شرکت مس گلایه آمیز است

شرکت مس این روزها تفاوت را در تصمیم گیری‌ها و رفتارهایش برای ورزش کرمان و آذربایجان به وضوح نشان داده است.

به گزارش کرمان ساکر، شکی وجود ندارد که آذربایجان باید حق خود را از مس سونگون به صورت تمام و کمال دریافت کند. شاید این شرکت خواسته با کمک 120 میلیاردی از منابع مس سونگون به تراکتور و به تازگی نیز با خرید امتیاز شاهین بندرعامری برای مس سونگون در لیگ یک، گوشه‌ای از حق آذربایجان از معادن مس آذربایجان را جبران کند اما اصلا قابل قبول نیست که در میان توجه عالی به آذربایجان، حق و توجه به ورزش کرمان و باشگاه‌های مس در این استان کمتر شود.

شرکت مس در حالی هزینه‌های قابل توجهی برای ورزش آذربایجان انجام می‌دهد که باشگاه‌های مس در استان کرمان با شرایط مالی خوبی روبرو نیستند. از طرفی دیگر نیز شرکت مس برای واریز پول به حساب باشگاه‌های مس، مدیران باشگاه‌ها را ملزم به ارائه ضمانت کرده که حق ندارند در سال پیش رو، از سقف بودجه‌ای که این شرکت تعیین می‌کند، تجاوز کنند تا به نوعی باشگاه‌ها «لای منگنه» قرار بگیرند؛ البته که مدیران باشگاه‌ها در هماهنگی بسیار خوبی که دارند، مخالفت خود را این مسئله عجیب مطرح کرده‌اند و حاضر نیستند تضمینی بابت هزینه‌های پیش رو بدهند.

مشخص است که برای باشگاه‌های مس که حیات آن‌ها وابستگی زیادی به منابع مالی مس پیدا کرده‌ است، تحت فشار قرار گرفتن از نظر مالی می‌تواند موجب تضعیف این باشگاه‌ها شود. مورد تازه‌ای که از سوی شرکت مس جریان گرفته و باشگاه‌های مس در کرمان را با مشکل روبرو کرده است، باعث می‌شود اذهان عمومی در کرمان به سال 88 برگردد و با مرور شرایط پرُ فشار باشگاه مس کرمان بعد از صعودش به لیگ برتر قهرمانان آسیا، ناخودآگاه رفتار فعلی شرکت مس را رفتاری در جهت تضعیف و تخریب تدریجی باشگاه‌های مس بداند!

رفتار این روزهای شرکت مس باعث نارضایتی شدید باشگاه‌ها شده است و در فضای مجازی نیز انتقاد گسترده‌ای از این شرکت انجام می‌شود. ایجاد نظم مالی در باشگاه‌های مس مطمئنا یک خواسته عمومی است که مدیران باشگاه‌ها باید برای آن تلاش بی حدی انجام بدهند اما رفتارهای تبعیض آمیز میان کرمان و آذربایجان، نمی‌تواند کرمان را قانع کند که تصمیمات و خواسته‌های شرکت مس در جهت ایجاد نظم مالی است. محمدمهدی زاهدی و محمدرضا پورابراهیمی نماینده‌های مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز به کمپین اعتراضی باشگاه‌های مس و اهالی ورزش کرمان پیوسته‌اند و نسبت به رفتارهای اخیر این شرکت هشدار داده‌اند و باید دید آیا در رایزنی‌ها و به نوعی «مکالمات خصوصی» خود می‌توانند از مشکلات باشگاه‌ها بکاهند یا خیر!

نظرات

نظر دهید

دسته بندی

پربازدید ترین ها