وقتی آماتورها در فوتبال حرفه‌ای صاحب کرسی می‌شوند!

وقتی آماتورها در فوتبال حرفه‌ای صاحب کرسی می‌شوند!

حکایت هیات فوتبال استان و افراد پست گرفته در آن، مصداق بارز ضرب‌المثل «به راستی که همه چیزمان به همه چیزمان می‌آید» است.

به گزارش کرمان ساکر؛ نقل است که روزی برای ناصرالدین شاه، آرایشگری از فرنگ آوردند که سر و سبیل و چهره اش را پیراست و آراست و شاه قاجار از تردستی او  جمالی متفاوت از گذشته یافت. پس در برابر آینه ایستاد و چون خود را دیگرگونه دید، جمله ای گفت که برای همیشه در تاریخ ایران ماند و به ضرب المثل تبدیل شد:
"به راستی که همه چیزمان به همه چیزمان می آید."
این داستان حالا حکایت هیات فوتبال استان کرمان و رجال پست گرفته در آن است.


روزی که مهدی جهانشاهی در رقابتی داغ و پرحاشیه که همچنان پرونده آن باز است، کرسی ریاست را گرفت، بسیاری بر این باور بودند که به زودی همه چیز گل و بلبل می‌شود، غافل از آنکه چهار صباح که آفتاب در این هیات طلوع و غروب کند، ایرادهای مدیریت جهانشاهی بر همگان عیان خواهد شد و منتقدین از راه می‌رسند.

نقدهای زیادی بر مدیریت جهانشاهی در این چند ماهی که ریاست هیات فوتبال استان را در دست داشته وجود دارد اما شاید مهمترین نقدی که به جهانشاهی وارد است، انتصاب برخی افراد غیر فوتبالی در راس یکی از مهمترین هیات فوتبال‌ها در کشور است.


افرادی که یک روز سابقه فوتبالی در کارنامه ندارند در هیات فوتبال استان پست گرفته اند. از مدیر امور شهرستان‌ها گرفته که هیچ رزومه‌ای در فوتبال و مدیریتش ندارد جز حضور در ستادهای انتخاباتی و اساسا حوزه کارش سیاسی است تا کمیته اطلاع رسانی هیات که استاد و دوست عزیز ماست و مورد احترام همه، اما شاید در عمر مبارک یک خط خبر ورزشی ننوشته و نخوانده!


از مدیر امور بین‌الملل هیات که گفته می‌شود مدرک تحصیلی پایینی دارد و از ترجمه واژگان انگلیسی مستاصل است! سایر قسمت‌ها هم همین روال وجود دارد و برخی افراد رسانه ای نیز که آنجا حضور دارند سمت مشخصی ندارند در حالی‌که هنوز نایب رئیس هیات معرفی نشده و دبیر هیات نیز موقت و به صورت سرپرستی فعالیت می‌کند!


در استانی که سه تیم مهم و مطرح در لیگ برتر کشور دارد و دو تیم در لیگ یک و در کنارش دو تیم لیگ برتری فوتسال و دو تیم بانوان و ... انتظار این است که افرادی متخصص و آشنا به اتمسفر فوتبال حرفه‌ای سکان‌دار مسئولیت‌های مختلف شوند. فوتبالی که به زودی پا را از استان فراتر خواهد گذاشت و به دروازه‌های قاره آسیا می‌رسد، مستلزم حضور افرادی است که در دل ماجرا باشند نه تازه از راه رسیده!

سخن را طولانی نمی‌کنیم اما برای مثال حضور وحید هاشمیان مربی تیم ملی در سیرجان اتفاقی است که با وجود باشگاه گل‌گهر می‌افتد و نقش هیات فوتبال استان در اینگونه سفرها چیزی در حد صفر است، اما حلقه زدن دور مربی تیم ملی و نگاه بالا به پایین داشتن به باشگاه های حرفه‌ای استان از آن دست رفتارهای خنده‌دار است. اینکه شنیده می‌شود برخی افراد دارای مسئولیت در این هیات در برخی محافل به باشگاه ها خرده می‌گیرند و باشگاه های بزرگ استان را که با سالها زحمت به جایگاه فعلی رسیده‌اند را نقد می‌کنند بسیار تعجب آور و البته مضحک است.


متاسفانه شاهد حضور برخی افراد در هیات فوتبال استان هستیم که گاها دنبال رزومه‌سازی برای ورود به باشگاه‌ها هستند. افرادی سیاسی که در همه جا حضور دارند؛ از سیاست تا فرهنگ و مسائل شهری و هر جایی که پای مسائل اقتصادی به میان می‌آید. بماند که روی غرض‌ورزی و نداشتن تابِ نقدها، مجوز ورود خبرنگاران را به ورزشگاه باهنر صادر نکرده و پای انتقام‌جویی به هر شکلی به میان می‌آید.

نظرات

نظر دهید