ربیعی سفره دلش را مقابل خبرنگاران پهن کرد

آقایان جواب بدهند چرا زمین تمرین نداریم

ربیعی سفره دلش را مقابل خبرنگاران پهن کرد

سرمربی مس رفسنجان این بار به صورت کامل‌تر در خصوص مشکلات تیمش صحبت کرد.

به گزارش کرمان ساکر، محمد ربیعی در نشست خبری قبل از دیدار با ذوب‌آهن گفت: در ابتدا زلزله دردآور خوی را خدمت همه هموطنان در آن منطقه و جای‌جای ایران تسلیت عرض می‌کنم و همدردی بنده و تیم مس رفسنجان را بپذیرید. ان‌شاءالله هرچه سریع‌تر رسیدگی‌ها نسبت به این مسئله صورت بگیرد.

وی در ادامه گفت: تیم ذوب‌آهن اصفهان تیم بسیار خوبی است و امسال هم دو مقطع به صورت رسمی با هم بازی کردیم، حتی بازی تدارکاتی و احترام زیادی به کادر فنی این تیم دارم. بازی‌ها به هم خیلی نزدیک بوده. فردا هم از این قاعده مستثنی نیست. امیدوارم تیم ما برنامه‌ریزی درستی از بازی ارائه دهد.

ربیعی ادامه داد: با توجه به اینکه در دو هفته اخیر در برابر نساجی و گل‌گهر بازی‌های خوبی ارائه دادیم. در مقابل گل‌گهر یک لحظه را از دست دادیم. بازی‌ای که مستحق پیروزی بودیم. به‌ویژه زمانی که دو بر یک جلو بودیم. موقعیت‌های خوبی را از دست دادیم. مستحق امتیاز کامل بودیم. در بازی فردا هم باید بتوانیم پیروز شویم و امتیاز کامل را به دست بیاوریم.

ربیعی در خصوص این‌که ذوب آهن چهار شکست پیاپی داشته است و شرایط خوبی ندارد، گفت: تارتار یکی از بهترین مربیان ایران است، این موضوع را سوابق و کارنامه ایشان بیان می‌کند. تیم ذوب‌آهن اصفهان هم تیم خوبی دارد و این شکست‌ها طبیعی است و دلیل نمی‌شود و درباره سبک بازی این تیم خدشه‌ای وارد نمی‌کند.

سرمربی مس رفسنجان در ادامه گفت: از آن‌سو دو روز است که به‌خاطر شرایط جوی رفسنجان اصلاً تمرین نکرده‌ایم، امروز باید مواردی را بیان کنم. تیم مس رفسنجان در دریایی از مشکلات غرق است، تیمی که در امور بدیهی دچار مشکل شده است و به جایی رسیده‌ایم که باید مسئولین شهری و استانی و مدیران عالی‌رتبه مجموعه مس به فکر این تیم باشند. اگر به این شکل پیش برود، واقعاً کار سخت خواهد شد. شاید برخی متوجه نباشند که حضور تیمی طی دو سال در بین پنج تیم اول لیگ برتر چقدر مهم است. اما ما که متوجه می‌شوم.

ربیعی با بیان این‌که مشکلات عدیده‌ای دارند، گفت: کسی در ایران نیست که نداند علاقه‌مند به بازی روی زمین هستم. الان مشکل ما ذوب‌آهن اصفهان و نساجی و فولاد و... نیست. اول زمین خودمان است. دو سال روی زمین چمن مصنوعی بازی کردیم، یک‌ سال در سرچشمه بودیم. هنوز زمین بازی نداریم که فوتبال بازی کنیم. این بزرگترین مشکل من است. آقایان بیایند جواب دهند. سه سال است در لیگ برتر هستیم، اما زمین بازی نداریم!

وی ادامه داد: از اسکان تیم در خود رفسنجان تا رفت‌وآمدها، بعد می‌رسیم به تعهدات و قراردادها و موارد دیگر! ما واقعاً مشکلات زیادی داریم. ۱۲ ساعت قبل از پایان نقل‌وانتقالات پنجره تیم بسته بوده، تمام تیم‌هایی که ما با آن‌ها در رقابت هستیم توانستند تیم خود را تقویت کنند، غیر از مس رفسنجان.

سرمربی مس رفسنجان که بسیار ناراحت به نظر می‌رسید، گفت: من مردم رفسنجان را با تمام وجودم دوست دارم خودشان هم می‌دانند. اما فکر می‌کنم خیلی‌ها این تیم را دوست ندارند. اگر می‌خواهیم مس رفسنجان تیم بزرگی باشد و بتواند با تیم‌های مطرح ایران مثل فولاد، تراکتور، گل‌گهر، استقلال و پرسپولیس دست‌وپنجه نرم کند، باید حداقل نیمی از موارد مهم را داشته باشد. واقعاً به بچه‌هایمان مرحبا می‌گویم که یک خانواده خوب هستیم که چشمشان را به روی خیلی از مسائل بسته‌اند.

ربیعی در ادامه بیان مشکلات تیمش گفت: امروز پایان هفدهمین روزی است که تیم ما دور از خانه و خانواده به‌صورت اردویی زندگی می‌کند. کسانی که فوتبالی هستند متوجه حرف من می‌شوند که چقدر این مسئله سخت است. این مشکلاتی است که داریم، اما هیچ‌وقت بیان نکردیم و کوتاه آمدیم. ولی الان مدیریت باشگاه را مقصر نمی‌دانم. کار فراتر است. ما از مسئولین استانی و شهری انتظار داریم. این تیم مال شهر رفسنجان است و باید به کمک آن بیایند.

وی افزود: چند استان اصلاً تیم در تیم‌های لیگ برتر ندارند، اما شهرستان رفسنجان صاحب چند تیم در رده‌های مختلف لیگ برتر است. این باید قدرشناسی شود و اگر ارزشمند نیست طور دیگری بیان کنند. اما من اصلاً دوست ندارم در بدیهیات مانند اسکان و زمین و... دچار مشکل باشیم. اما به هر حال هیچ‌کدام از این حرف‌ها دلیل نمی‌شود که تمرکز برای بازی فردا نداشته باشیم.

وی در خصوص محرومان و مصدومان تیمش، گفت: شیمبا مصدوم است و شاهین توکلی و حامد لک محروم هستند. تکلیف یکی دیگر از مصدومان نیز تا شب مشخص می‌شود و متحد هستیم تا تیم خوب ذوب‌آهن اصفهان را ببریم.

سرمربی مس رفسنجان خاطرنشان کرد: در تمامی این چند سال بیش‌ از ۷۰درصد انرژی‌ام برای مدیریت مواردی غیر از فوتبال صرف می‌شود و واقعا من را به ستوه آورده است. ما هیچ‌وقت شرایط ایده‌آل نداشته‌ایم. خواهش می‌کنم قراردادهای مس رفسنجان را در کدال بگذارید. آن‌وقت خیلی راحت می‌شود درباره تیم قضاوت شود.

ربیعی با اشاره به این‌که شرایط زندگی و بازی کردن حرفه‌ای در رفسنجان متفاوت با شهرستان‌ها و استان‌های دیگر است، گفت: به نقطه‌ای رسیده‌ایم که باید مدیران عالی‌رتبه وارد عمل شوند. حداقل این فصل را تمام کنید. برای فصل جدید از رویکرد جدید استفاده کنید. الان ما وسط فصل هستیم.

وی با بیان این‌که از بیرون نگاه دیگری به مس رفسنجان می‌شود، درحالی‌که در داخل با دریایی از مشکلات مواجه هستند، گفت: این تیم توانایی رقابت را نشان داده. با این حجم مشکلات و این حجم ناداوری‌ها که این میزان از اشتباهات باعث تعجب همگان است، به گواه خیلی‌ها فوتبال خوبی بازی می‌کنیم.

ربیعی در خصوص تجهیز ورزشگاه شماره یک مس، گفت: چمن ورزشگاه شماره یک کاشته شده و کارهای اجرایی و عمرانی با سرعت خیلی خوبی جلو می‌رود و فکر کنم در همین بهمن‌ماه فاز اول آن آماده شود و ورزشگاه مجهزی‌ است.

سرمربی مس رفسنجان با بیان این‌که در پنجره نیم‌فصل باید حداقل سه بازیکن جذب می‌کردیم، اما آدم بهانه‌جویی نیست، گفت: باید مسئولین بفهمند چه تیم خوبی دارند. رتبه پنجم برای تیمی که سه سال است در لیگ برتر است کار آسانی نیست.

نظرات

نظر دهید