امتیازهای مفید مس کرمان در جهت بقا

امتیازهای مفید مس کرمان در جهت بقا

مس کرمان در حالی مرز امتیازی خود را به 20 رساند که شاید شرایط دو تیم پشت سر آن نشان دهد کسب دانه به دانه این امتیازها در شرایط سخت لیگ برتر تا چه اندازه مهم است.

به گزارش کرمان ساکر، مس کرمان از روز اول صعود به لیگ برتر این نکته را می دانست و به خوبی متوجه این موضوع بود که در اولین سال بازگشت به لیگ برتر و آن هم در شرایطی که گشایش مالی زیادی در اختیار ندارد و باید با دستی تنگ حتی نسبت به بسیاری از رقیبان پائین جدول لیگ برتر، مسیر بقا را طی کند، کسب این امتیازها تا چه اندازه دشوار و سخت است.

خوشبختانه تا هفته بیست و سوم، شرایط امتیازی مس کرمان در جدول رقابت ها برای هدف مدنظر این تیم وضعیت نرمالی دارد و مس کرمان در پایان هفت هفته مانده به رقابت های لیگ برتر، به خوبی از آنچه که می بایست از آن فرار کند، فاصله گرفته است و این روندی است که مس کرمان در بازی های پیش رو با همین سختکوشی، انگیزه و تمرکز باید بر آن پافشاری خود را حفظ کند و بازهم دژ بقا را با آجر به آجر این امتیازات برای خود محکم کند.

مس کرمان در دور برگشت بازی های لیگ برتر از 8 بازی خود 9 امتیاز را کسب کرده است تا میانگین تقریبی کسب یک امتیاز از هر بازی را برای خود حفظ کرده باشد که این موضوع در دور رفت بازی ها تا پایان هفته هشتم برای مس کرمان 6 امتیاز بود و این موضوع به خوبی پیشرفت کار را برای این تیم در دور برگشت نشان می دهد... همچنین تعداد گل های زده مس کرمان نیز نسبت به دور رفت جهش قابل ملاحظه ای داشته است و همه این اتفاقات در حالی رخ می دهد که بنا به یک قانون نانوشته در مسابقات لیگ، کسب امتیاز و رسیدن به گل در دور برگشت به مراتب سخت تر می گردد و همه این موضوعات نشان می دهد که مس کرمان در دور برگشت مسابقات روندی مثبت و مفید برای رسیدن به هدف ماندگاری خود در بازی های لیگ برتر این فصل داشته است.

اما در کنار این موضوعات مثبت مس کرمان باید در یک زمینه خیلی زود به خودباوری دست پیدا کند و آن اعتماد به نفس برای کسب سه امتیازهاست... در دو بازی مس کرمان برابر فولاد و هوادار در دو هفته اخیر شاید همین عدم خودباوری سبب شد که مس بازی های برده خود را با تساوی عوض کند اما تعطیلات نوروزی لیگ، فرصت مناسبی است که مس این موضوع روانی را در کنار پیشرفت های فنی خود، بهبود ببخشد تا کسب سه امتیازها برای این تیم راحت الوصول تر شود.

شاید استرس هفته های آخر لیگ برتر آن هم در اولین سال بازگشت به این رقابت ها برای هر تیمی کشنده باشد و به هر صورت تیم های جوان مثل مس کرمان با وجود همه مشکلات خود نیز به این موضوع مبتلا شوند، اما مس کرمان که به خوبی نشان داده است پرش از چالش های خود را بلد است، بر این موضوع نیز در هفت بازی پیش رو غلبه می کند تا چشم های خود را برای تمرکز بیشتر در راه کسب امتیاز بازتر نماید.

جدا از جریان و افرادی که با بدذاتی محض به عملکرد مس کرمان در این فصل نگاه می کنند و جز کوچک کردن عملکرد مس کرمان اصولا هدف دیگری برای خود ندارند و امتیاز گیری مس کرمان در برابر انتقام گیری های شخصی آن ها از این تیم، کوچکترین ارزشی ندارد، اما قاطبه هواداران، مقامات و مردم کرمان می دانند که در هفت بازی پیش رو باید به سرحد ممکن هوای این تیم خود را برای بقا داشته باشند تا در فصل های پیش رو با تثبیت حضور مس کرمان در لیگ برتر و بهتر شدن شرایط مالی برای حرکت این تیم در این مسابقات، اهداف مس نیز مطابق همان پروژه های هدفمند بلند مدت تغییر نماید...

از هفته اول لیگ برتر این فصل کاملا مشخص بود که امسال سال سختی کشیدن مس برای بقا و ماندگاری در لیگ برتر است و هرکسی که عامدانه با حاشیه سازی و ایجاد هجمه برای این تیم سختی کار را بیشتر کرد کوچکترین احساس دلسوزی برای این تیم و هوادارانش نداشته است... اما جدا از این جماعت همچنان قاطبه هواداران و دلسوزان مس برای گرفتن پرچم و گوشه ای از کار در این هفته های پیش رو دلسوزانه تلاش می کنند تا در پایان با وجود همه خستگی و استرس کار، ماندگاری تیم در لیگ برتر شیرینی باشد که شاید کام ذات های بد را برای مس تلخ کند اما قطعا مزه آن تا همیشه در دهان همه کرمان که دلسوزان واقعی تیم بودند باقی خواهد ماند.

منبع: تک به تک

نظرات

نظر دهید