ننگ آشوب به فوتبال مملکت؛ قانون پخمکی و لغو یخمکی!

ننگ آشوب به فوتبال مملکت؛ قانون پخمکی و لغو یخمکی!

واژه‌ی «قانون» در فوتبال ایران همانند دیگر ابعاد به سخره گرفته شده است. این وسط، کسانی برنده هستند که بی قانونی پیشه کرده‌اند!

به گزارش کرمان ساکر، شهر هرت یعنی شهری که خودش هم قانون خودش را قبول نداشته باشد... یعنی شهری که آدم های متضرر همان هایی هستند که قانون مداری می کنند و برنده ها کسانی هستند که از همان اول بی قانونی پیشه کرده اند...شهر هرت یعنی جایی که معنی قانون به طور کلی عوض می شود و قانون راهی می شود برای دور زدن قانون! یعنی چیزی فاجعه بارتر از وضع قانون بد و یا حتی

برای پیدا کردن شمایل همه این شهر هرت فقط کافی است قانون گذاری و قانون مداری در فدراسیون فوتبال ایران را در همین بحث قانون سقف قراردادها نگاه کنیم...یک کمدی محض به سبک فیلم های سیاه سفید دهه 60 میلادی که آشوب مسخره درون این فیلم ها سوژه طنز آن بود و شما خداروشکر می کردید که با این محیط پرآشوب خنده دار در واقعیت طرف حساب نیستید...

اما بدا به حال شما که در روزگارانی حیات دارید که دقیقا با همین تراژدی کمدی زندگی می کنید و آشوب قانون گذاری به مسخره ترین شکل ممکن شما را قلقلکی می دهد که از دردش اشکتان در بیاید نه از خنده آن!

فدراسیون خودش قانون می گذارد که وای به حالتان اگر سقف قرارداد را رد کنید...ضمانت اجرای آن هم کسر امتیاز و سه بر صفر شدن بازی هاست... قانون اجرا می شود و مشخص می شود که تیم های نورچشمی مثل همیشه قانون را دور زده اند و حالا وقت حساب و کتاب و شلاق زدن است..."شزن" خیلی سریع وارد عمل می شود و شمشیر عدالت بر گردن متخلفان می گذارد و همه می گویند به به حداقل امسال قرار است یکبار قانون مداری در فوتبال این مملکت به زور سرنیزه هم که شده اجرا شود...اما باد این شمشیر پلاستیکی زودتر از موعد خالی می شود و نورچشمی ها بیشتر در چشم فرو می روند و ناگهان محتسب فریاد می زند: خیییییر کسر امتیاز چیست؟! نتیجه فقظ در زمین مسابقه معلوم می شود!!

و اینجاست که دقیقا یاد کسر امتیاز از گل گهر می افتیم که به واسطه همین قانون های من درآوردی در خارج از زمین اتفاق افتاد...آنجا چون گل گهر در تاریکی چشم به جای نور چشم قرار داشت ناگهان کسی به خاطرش نمی آمد که امتیاز فقط باید در زمین مسابقه باشد اما اینجا چون بحث بزرگان است، کوچکترها ساکت باشند و خیلی در قانون بزرگترها دخالت نکنند و اینگونه قانون و عدالتش برای همه تعریفی جدید پیدا می کند...

یادمان می آید در اول همین فصل در همین کرمان چه زحمتی به مس وارد شد تا رقم قراردادهایش دقیقا داخل سقف باشد تا به بلای کسر امتیاز و جریمه مالی مبتلا نباشد آن هم در شرایطی که رقبایش در شرق و غرب ایران قانون دور می زدند و قرارداد ثبت می کردند...مس که بلای قانون مداری به جان خرید و بازیکنانش را با کلی حاشیه خانمان سوز از لیست جدا کرد حالا باید سوز اجرای قانون را هم بر تن بخرد و ظاهرا در فوتبال این مملکت قانون مداری است که تاوان دارد نه بی قانونی!

شهر آشوب فوتبال ایران با فاجعه قانون سقف و قرارداد خود و اجرای پخمکی آن و لغو یخمکی آن ثابت کرد که چرا هزار سال علی رغم همه توانایی هایش از همه جا عقب تر است... نیاز نیست تیم های قطر و عربستانی ما را در زمین ببرند یا تیم ملی برابر ژاپن تحقیر شود... فوتبال ما قبل از رویارویی با همه این حریفان توسط این مدیران زبده چه از نظر عقلی، چه اخلاقی و چه فنی لخت و غارت زده شده است و نیاز به اتفاق خارق العاده ای برای پذیرش شکست در ابعاد دیگر ندارد!

منبع: تک به تک

نظرات

نظر دهید