احتمال جذب مربی خارجی برای زهرا نعمتی

پول، فعلا جدی‌ترین مانع

احتمال جذب مربی خارجی برای زهرا نعمتی

فدراسیون تیراندازی با کمان به دنبال استخدام مربی خارجی برای زهرا نعمتی است. موضوع اصلی نیز همکاری کمیته ملی پارالمپیک در این زمینه و تأمین هزینه‌های استخدام مربی خارجی است.

به گزارش کرمان ساکر؛ زهرا نعمتی ستاره مدال آور تیراندازی با کمان ایران بارها در مورد فقدان مربی و شرایط آمادگی‌اش در راه کسب سهمیه و مدال المپیک توکیو ابراز گلایه کرده است.

اکنون فدراسیون تیراندازی با کمان در تلاش است این مشکل را رفع کند اما هنوز در این باره اقدام عملی صورت نگرفته است که مهم‌ترین دلیل آن مسائل مالی است و باید هزینه جذب مربی جدید از منبعی تأمین شود.

فدراسیون تیراندازی با کمان به دنبال استخدام مربی خارجی برای زهرا نعمتی است و این همان چیزی است که زهرا نعمتی می‌خواهد اما در این میان، شرط این رخداد تعامل بین فدراسیون تیراندازی با کمان و کمیته ملی پارالمپیک است.

از یک سو برای جذب مربی خارجی شاخص‌هایی وجود دارد که این شاخص‌ها را کمیته پارالمپیک تعیین می‌کند. بنا بر این مربی مد نظر فدراسیون تیراندازی با کمان باید با شاخص‌ها و شرایط کمیته پارالمپیک همخوانی داشته باشد.

موضوع دستمزد مربی خارجی برای زهرا نعمتی موضوعی است که فدراسیون تیراندازی با کمان در مورد آن با چالش روبرو است و قطعاً قصد ندارد همه هزینه‌های مربی خارجی را از اعتبار مالی خود هزینه کند به ویژه این که غلامرضا شعبانی‌ بهار رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان نیز اخیراً بر کمبود منابع مالی برای تیم‌های ملی تاکید کرده است.

بدین ترتیب حل مشکل زهرا نعمتی ،آرچر 34 ساله کرمانی آن هم در شرایطی که زمان زیادی برای آماده سازی و آغاز المپیک وجود ندارد در صورت تأمین منابع و چراغ سبز کمیته پارالمپیک به فدراسیون تیراندازی با کمان میسر خواهد بود.

آیا زهرا نعمتی بانوی طلایی ایران در ریکرو انفرادی پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو و پرچمدار ایران در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو باید همچنان بدون مربی به کار خود ادامه دهد؟ این شرایط کار را برای نعمتی که احتمالا آخرین المپیک خود را تجربه می کند دشوار است.

نظرات

نظر دهید