برابری سرانه فضای ورزشی کرمان با میانگین کشور

برابری سرانه فضای ورزشی کرمان با میانگین کشور

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اعلام اینکه وضعیت ورزش کرمان خوب است، گفت: امروز با میانگین سرانه کشور به لحاظ فضای ورزشی برابریم.

به گزارش کرمان ساکر، میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در آیین بدرقه ورزشکاران کرمانی کاروان پارالمپیک سردار دل ها که در محل سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان برگزار شد، با اعلام اینکه هم اکنون وضعیت ورزش استان کرمان وضعیت خوبی است، گفت: ما با میانگین سرانه کشور به لحاظ فضای ورزشی برابریم و در حوزه زیرساخت های ورزشی نزدیک ۱۶۰ هزار متر طی دو سال گذشته افتتاح داشته ایم و طی هفته آینده نیز ۵۰ هزار متر به سرانه فضای ورزشی استان کرمان اضافه خواهد شد.

او افزود: ۴۶ تیم لیگ برتری داریم که ۲۶ تیم در بخش آقایان و ۲۰ تیم در بخش بانوان فعالیت دارند.

پاریزی تصریح کرد: ۸۴ تیم از استان کرمان در سطح رقابت های کشوری در رده های سنی مختلف و گروه های مختلف فعالیت دارند و در کنار اینها ورزشگاه بزرگی که ساخته شده است، اگر به بهره‌برداری برسد، وضعیت استان کرمان را نسبت به خیلی از استان‌های کشور متمایز می کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش به حضور کرمانی ها در رقابت های پارالمپیک 2021 توکیو اشاره کرد و بیان داشت: کاروان های المپیک و پارالمپیک مزین به نام سردار دل هایی است که پرچمدار عزت و امنیت کشور بود و ما کرمانی ها امروز به واسطه وجود این شهید والامقام به خود می بالیم.

پاریزی ابراز امیدواری کرد: ورزشکاران ما با تأسی از شهدا و سیره شهدا و سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی همیشه بتواند پرچمدار عزت کشور باشند.

او خطاب به ورزشکاران حاضر در مراسم افزود: امیدواریم بتوانیم در رویدادی که دنیا آن را رصد می‌کند با حضور شما و سایر ورزشکاران کشور پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در بیاوریم.

زهرا نعمتی و علی سینا منشأزاده در رشته تیراندازی با کمان، منصور پورمیرزایی در رشته وزنه برداری، سعید افروز در رشته پرتاب نیزه به عنوان ورزشکار و سیدمهدی شاهرخی به عنوان مربی، کرمانی های حاضر در پارالمپیک 2021 توکیو هستند.

امروز طی مراسمی با حضور علی زینی وند استاندار، بصیری معاون استاندار ، پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان، معاونین اداره کل و روسا و اعضای هیئت های جانبازان و معلولین و تیراندازی با کمان استان در محل سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان ضمن تجلیل برای اعزام به اردوهای متصل به مسابقات پارالمپیک 2021 توکیو بدرقه شدند.

در این آیین به واسطه قدردانی از تلاش این ورزشکاران برای حضور در رقابت های 2021 توکیو به هر ورزشکار ۱۰ سکه بهار آزادی اهدا و مقرر شد در صورتی که این ورزشکاران در رویداد مذکور صاحب مدال طلا شوند، به هر ورزشکار50 سکه، نقره ۴۰ و برنز ۲۰ سکه دیگر اعطا شود.

نظرات

نظر دهید