مس رفسنجان رکورددار تاریخ لیگ برتر!

با 4 گل خورده در نیمی از فصل؛

مس رفسنجان رکورددار تاریخ لیگ برتر!

مس رفسنجان با 4 گل خورده بهترین آمار تاریخ لیگ برتر را از خود به جای گذاشته است.

به گزارش کرمان ساکر؛ مس رفسنجان در شرایطی نیم‌فصل اول را در رتبه پنجم به پایان رساند که دوره قبل هم در این مقطع این رتبه را در اختیار داشت. با این تفاوت که در این دوره، پس از برگزاری بازی معوقه آلومینیوم اراک-گل‌گهر این تیم ممکن است که یک رده سقوط کند. بزرگترین تفاوت عملکرد شاگردان محمد ربیعی با فصل قبل در عملکرد دفاعی این تیم است. مس رفسنجان با 4 گل خورده نه تنها بهترین خط دفاع این فصل را دارد بلکه کمترین گل خورده و بیشترین کلین‌شیت یک تیم تا این مقطع از فصل را به ثبت رسانده است.


مرور تاریخ لیگ برتر نشان می‌دهد که تیم‌هایی که کمترین گل خورده را در یک فصل داشته‌اند از شانس زیادی برای قهرمانی برخوردار هستند. مس رفسنجان در شرایطی تا پایان هفته پانزدهم فقط 4 گل دریافت کرده که در ادوار قبلی یک‌بار تیمی چنین آماری به‌ثبت رسانده و آن‌هم تیم استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم بود که بزرگترین شگفتی تاریخ مسابقات را رقم زد و قهرمان شد. تیم‌هایی که 5 گل خورده هم تا پایان هفته پانزدهم داشته‌اند، در پایان فصل قهرمان شدند که استقلال دوره قبل بهترین خط دفاع تاریخ لیگ برتر را به نام خود کرد و پرسپولیس هم در لیگ شانزدهم چنین آماری را داشت و فاتح جام شد.

در ادوار قبلی، استقلال فصل قبل، استقلال خوزستان لیگ پانزدهم و سپاهان لیگ نخست در پایان هفته پانزدهم 11 بار دروازه خود را بسته نگه داشته بودند که در این بین تنها سپاهان در پایان فصل قهرمان نشد. این آمار رفسنجانی‌ها را به خلق شگفتی در این فصل امیدوار می‌سازد.


آنچه که مس رفسنجان را از قهرمانی دور می‌کند آمار بسیار پایین گلزنی این تیم است. این تیم که فصل گذشته آقای لیگ را در اختیار داشت و یکی از بهترین خطوط حمله لیگ برای این تیم بود، در این دوره آمار گلزنی قابل قبولی ندارد و جزو 3 خط حمله ضعیف لیگ است. دیدارهای تیم با میانگین 0.93 گل در مسابقه کم گل‌ترین دیدارهای تاریخ لیگ برتر است.

مس رفسنجان با 10 تساوی رکورددار این فصل است. تنها 3 تیم در تاریخ لیگ برتر تا پایان هفته پانزدهم تعداد تساوی بیشتری از مس رفسنجان داشته‌اند. نفت مسجدسلیمان لیگ نوزدهم، ماشین‌سازی لیگ هجدهم و راه‌آهن لیگ یازدهم این تیم‌ها هستند که در انتهای فصل جایی در بین تیم‌های بالای جدول نداشته‌اند.

شاگردان ربیعی شرط اولیه برای قهرمانی یعنی کم گل خوردن را دارند ولی ضعف آمار گلزنی این تیم باعث شده تا این تیم چندان به قهرمانی خوش‌بین نباشد.

نظرات

نظر دهید

دسته بندی

پربازدید ترین ها