کهندل: فعالیت در فوتبال پایه هزینه نیست

کهندل: فعالیت در فوتبال پایه هزینه نیست

مدیرعامل باشگاه مس کرمان معتقد است فعالیت در فوتبال پایه هزینه نیست و باید به آن به چشم یک سرمایه‌گذاری نگاه کرد.

به گزارش کرمان ساکر؛ مس کرمان طی فصول اخیر توجه ویژه‌ای به بخش پایه‌ها داشته و از این حیث توانسته شرایط خوبی را دنبال کند. این باشگاه در تمام رده‌های پایه فوتبال در لیگ سراسری و برتر دارای تیم است و از بازیکنان بومی و بااستعداد برای پشتوانه‌سازی در آینده سود برده است.

محمد کهندل، مدیرعامل باشگاه مس کرمان، در این زمینه گفت: ابتدا باید از صدا و سیما و آقای میثاقی که در برنامه قبلی خود بحث تیم‌های پایه را دنبال کردند و از حضور آقایان خلیلی و برهانی در این بحث سود بردند، تشکر کنم. متاسفانه بحث توجه به فوتبال پایه در کشورمان آنطور که باید مورد دقت قرار نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: باید این نکته را اعلام کنم که مس کرمان در کنار سپاهان از جمله معدود تیم‌هایی در لیگ برتر هستند که توجهی ویژه به رده پایه خود داشته‌اند و در این رده در لیگ سراسری کار را دنبال می‌کنند. این در حالیست که به طور مثال دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تنها در رده استان کار را دنبال می‌کنند.

مدیرعامل باشگاه در ادامه این موضوع گفت: مسلما ما به بحث کار در بخش پایه‌ها به عنوان یک هزینه نگاه نخواهیم کرد. این موضوع از جهاتی مختلف مورد بحث است. اول اینکه واقعا وظیفه اجتماعی و فرهنگی باشگاه مس کرمان است که شرایط رشد بازیکنان این استان را در رده پایه دنبال کنند و این فضا را برای آنها شکل دهد. از سوی دیگر باید این موضوع را هم در نظر گرفت که با توجه به رشد بالای مبالغ قراردادی در سطح لیگ برتر و حرفه‌ای، اگر بازیکنان در سطح پایه‌ها به خوبی مسیر را طی کنند و کیفیت و شایستگی حضور در تیم اول باشگاه را به نمایش بگذارند، یک سرمایه‌اندوزی بزرگ برای ما خواهد بود.

کهندل با اشاره به حضور پرتعداد بازیکنان بومی در این باشگاه گفت: مس متعلق به تمام مردم عزیز استان کرمان است. خیلی خوشحالیم که بازیکنان بومی زیادی را در تیم خود داریم و آنها توانسته‌اند شرایط همراهی تیم را به دست بیاورند. قطعا در آینده توجه بیشتری نیز به این موضوع خواهیم داشت تا وظیفه خودمان را در قبال فوتبال‌دوستان کرمانی به انجام برسانیم.

مدیرعامل باشگاه مس کرمان در پایان درباره شرایط این تیم در جام حذفی و ادامه مسابقات گفت: طبق صحبتی که با آقای حسین‌خانی داشتیم، تمرکز ما قطعا روی ادامه مسابقات لیگ برتر و دستیابی به جایگاهی مطمئن در ادامه خواهد بود. به همین منظور با بیشتر نفرات ذخیره به میدان رفتیم. اکنون تمام تمرکز تیم روی بازی با ذوب آهن خواهد بود. کسب امتیاز از این بازی یک اتفاق مهم برای همه ما خواهد بود تا در ادامه فصل با خیالی آسوده‌تر و تمرکز و بدون استرس کار را دنبال کنیم. مطمئن هستیم که به نتیجه مدنظر با توجه به تلاش کادرفنی و انگیزه بازیکنانی که طی هفته‌های اخیر در لیگ به نتیجه خوبی رسیده‌اند، خواهیم رسید.

 

نظرات

نظر دهید

دسته بندی

پربازدید ترین ها