دو خرید بگوویچ بدترین خریدهای گل گهر بودند

دو خرید بگوویچ بدترین خریدهای گل گهر بودند

مهران گلزاری در پاسخ به بدترین خریدهای تاریخ گل گهر، زبان خود را صراحتا به سوی دو بازیکن خارجی در اولین سال ورود به لیگ برتر برد.

به گزارش کرمان ساکر، در اولین فصلی که گل گهر سیرجان به لیگ برتر صعود کرده بود، وینکو بگوویچ نیز پاداش این صعود را با تمدید قرارداد خود در سیرجان دریافت کرد و در حالی که پیش از شروع لیگ نوزدهم اعلام کرده بود که آخرین سال حضورش را در ایران در قامت سرمربی سپری خواهد کرد، اما باشگاه گل گهر با اعتماد به او وارد بازار نقل و انتقالات لیگ برتر شد.

این اعتماد در شرایطی که گل گهر اولین فصل حضور در لیگ برتر را پیش رو داشت، بی تردید اعتماد بزرگی به سرمربی کروات گل گهر بود اما خریدهای ضعیف و بدون سابقه درخشان متناسب با بودجه‌ بسیار خوبی که گل گهر در اختیار داشت، در ادامه به کار وینکو نیامدند و  بعد از اخراج زودهنگام او نیز مجید جلالی نتوانست از آن‌ها بهره آنچنانی بگیرد تا گل گهر در نیم فصل با انفجار چند بمب به دنبال جبران عملکرد ضعیف وینکو و مهره‌هایی که او جذب کرد، بروند.

خریدهای شائبه برانگیز وینکو زیان زیادی به گل گهر وارد کرد و علاوه بر اینکه گل گهر در قراردادهای ابتدای فصل هزینه زیادی را به مهره‌های دلخواه سرمربی کرواتش پرداخت کرد، در نیم فصل نیز برای تقویت خود متحمل هزینه‌های سنگینی از جمله گرفتن رضایتنامه احمد زنده روح از ماشین سازی شد.

اما شاید هیچکدام از این هزینه‌ها، زیان بارتر از خرید بازیکنان خارجی نبود که فقط رزومه آن‌ها در رسانه‌ها بزرگنمایی شد وگرنه در زمین بازی، چیزی جز کیفیت پایین از آن‌ها مشاهده نشد. جفرسون تاوارس داسیلوا مهاجم برزیلی که از او به عنوان آقای گل سابق لیگ بولیوی نام برده شد و کوین جانسون هافبک هلندی که او را بازیکن سابق پایه‌های تیم ملی هلند نوشتند و نشان دادند.

این دو بازیکن خارجی که با نظر وینکو بگوویچ و با نقش مدیر برنامه‌های نزدیک به او راهی گل گهر شده بودند، در نیم فصل به صورت توافقی از گل گهر جدا شدند و مجید جلالی آن‌ها را نخواست. بازیکنانی که از نگاه مهران گلزاری کاپیتان گل گهر نیز «بدترین خریدهای تاریخ» گل گهر لقب گرفتند و وی در گفتگوی خود با مجله تصویری «رو در رو» صراحتا به آن اشاره کرد.

حالا که گفتگو با گلزاری، مجالی برای بازگشت به گذشته است، باید به اعتماد عجیب و مشکوک به وینکو با وجود بی انگیزگی‌اش برای کار در ایران اشاره کرد که مدیران وقت و تمام کسانی که در باشگاه گل گهر از این اتفاقات آگاه بودند، هیچگاه درباره آن به صورت شفاف صحبت نکردند. اتفاقاتی که سیرجانی‌ها بر روی عدم سلامت آن اتفاق نظر دارند!

نظرات

نظر دهید

دسته بندی

پربازدید ترین ها