درگیری خونین فوتبال پایه در سیرجان!

درگیری خونین فوتبال پایه در سیرجان!

یک تنش لحظه‌ای بین دو بازیکن امید، جنجالی‌ترین اتفاق روز فوتبال ایران که به خون آغشته شد را در سیرجان رقم زد.

به گزارش کرمان ساکر، عصر پنجشنبه نهم آذر ماه، ناگهان خبری عجیب در فضای مجازی وایرال شد. چاقوکشی در سیرجان علیه روح فوتبال رخ داد و در جریان دیدار امیدهای گل گهر سیرجان و فجرسپاسی شیراز در لیگ دسته اول امیدهای فوتبال کشور، اتفاقات خونین‌باری صورت گرفت و تماشاگری که منتسب به باشگاه گل گهر بود، یک نفر از عوامل تیم فجر را از ناحیه دست و بازو مجروح کرد.

در این دیدار که تا دقایق پایانی با 3 گل به سود گل گهر در جریان بود، کلید جنجال‌ها با تنش بین دروازه‌بان فجرسپاسی و مهاجم گل گهر زده شد و در ادامه به شکلی که کمتر کسی پیشبینی و تصور می‌کرد، ناگهان همه چیز از حالت تنش خارج شد و به زد و خورد و سپس به چاقوکشی وسط زمین فوتبال رسید. در جریان این درگیری، یک نفر ناگهان از روی سکوها با سلاح سرد وارد زمین شد و به سرمربی و مدیراجرایی فجر حمله کرد که در این بین وحید حسن‌شاهی مدیراجرایی تیم فجر مجروح و راهی بیمارستان شد. البته پلیس سیرجان بلافاصله از دستگیری فرد ضارب خبر داد که وی نتوانسته از محل حادثه متواری شود.

در ابتدا باشگاه فجرسپاسی شیراز اعلام کرد که ضارب، از عوامل منتسب به باشگاه گل گهر بوده اما فدراسیون فوتبال در واکنش به این موضوع، ضارب را یکی از تماشاگران تیم میزبان یعنی گل گهر معرفی و اعلام کرد: « حسب گزارش مقام رسمی در خصوص بازی بین تیمهای گل گهر سیرجان و فجرسپاسی از سری مسابقات لیگ برتر امیدهای فوتبال کشور که در تاریخ ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ برگزار شد که تخلفی از سوی تماشاگران تیم گل گهرسیرجان منعکس گردیده و از آنجایی‌که تخلف حادث شده با توجه به نوع آن که عبارت از عدم رعایت ماده ۷۱ مقررات انضباطی مبنی بر اظهارات علیه داور مسابقه در خور صدور قرار دستور موقت می باشد لذا به استناد ماده ۱۰۰ مقرات انضباطی و تا صدور رأی مقتضی تیم مربوطه از هرگونه ورود تماشاگر به داخل استادیوم در کلیه مسابقات خانگی محروم است.»

باشگاه گل گهر نیز در بیانیه‌ای جداگانه، وقوع این اتفاق را ناشی از مشت دروازه‌بان فجر به صورت بازیکن گل گهر می‌داند که با دخالت دو نفر از عوامل تیم فجر، این درگیری‌ها شدت پیدا کرده است. این باشگاه با رد ادعای باشگاه فجر مبنی بر اینکه ضارب از عوامل منتسب به باشگاه گل گهر بوده، بیان داشت: «باشگاه گل‌گهر ضمن تقبیح حرکت زشت دروازه‌بان حریف و همراهان باشگاه فجرسپاسی، صراحتا اعلام می‌کند که این تماشاگر بر خلاف ادعای باشگاه فجرسپاسی که او را منتسب به گل‌گهر کرده، هیچ ارتباط کاری با باشگاه گل‌گهر ندارد و بعد از درگیری هم توسط پلیس بازداشت شده است. عضو کادرفنی تیم امید گل‌گهر نیز به خاطر شرکت در درگیری‌ها، بلافاصله از سوی باشگاه گل‌گهر اخراج و به کمیته انضباطی معرفی شده است.»

وقوع چنین اتفاقی در سیرجان برای فوتبال کرمان قابل درک نیست. تصور عموم از فوتبال در سیرجان، اتکا به ساختن و تلاش برای بهتر شدن است. باشگاه گل گهر نشان داده که به اخلاق در فوتبال پایبند است و از جنجال دوری می‌کند اما حالا یک تماشاگر در فوتبال پایه، به اعتبار این باشگاه و فوتبال سیرجان صدمه زده است. نظارت در فوتبال ایران، سطح به سطح کمتر می‌شود و اینکه انتظار داشته باشیم در لیگ دسته اول امیدها، سخت‌گیری برای ورود عموم صورت بگیرد و باشگاه گل گهر نیز برای آن پیشبینی داشته باشد، شاید بیراه باشد. البته عوامل تیم‌ها باید نهایت تلاش خود را برای جنجال‌زدایی در فوتبال انجام بدهند تا چنین اتفاقات ناگواری که منجر به صدمه به وجهه‌ی یک شهر و باشگاه می‌شود، روی پرده‌ی نمایش نرود اما در هر صورت این انتظار در فوتبال ایران که در سطح بالای خود، اخلاق را در کمرنگ‌ترین حد دارد و به جنجال‌ و حاشیه پَر و بال می‌دهد، کاملا خام است.

نظرات

نظر دهید